piątek, 11 lipca 2008

Co kraj to obyczaj


Firma Whirlpool chciała zdobyć ukraiński rynek, a w związku z tym, że reklama to klucz do sukcesu, amerykańscy specjaliści od reklamy zaprosili do siebie, aby pokazać jak się robi reklamę, ukraińskich filmowców.

Zaprosili ich do kina i puścili film. Na pierwszych kadrach widać super nowoczesny wieżowiec, później kamera zagląda do jakiegoś pokoju, całego białego, w którym na środku stoi piękna, nowa pralka Whirlpool. Kolejna scena przedstawia jak do tego pokoju wchodzi wyluzowany Amerykanin pięknej budowy ciała - rozbiera się do naga i ubrania wkłada do pralki, następnie do tegoż pokoju wchodzi piękna kobieta, która również się rozbiera - nastawiają program prania i na tej pralce bara - bara... Ostania klatka przedstawia napis: "PRANIE Z WHIRLPOOL TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ"

Amerykanie zadowoleni z siebie, że taką fajną reklamę zrobili, mówią do Ukraińców: "Teraz wasza kolej. Zrobicie reklamę na bazie tego, ale z uwzględnieniem tradycji waszego kraju, żeby było u was zrozumiale."

Za kilka miesięcy przychodzi zaproszenie dla amerykańskich specjalistów na projekcję reklamy do Kijowa: Pierwszy kadr przedstawia z lotu ptaka Dniestr i stepy wokół rzeki. Następnie kamera zbliża się i u wód Dniestru pokazuje Maszę, która schylona, kijami pierze bieliznę. Następne kadry pokazują zgraję Kozaków jadących brzegiem rzeki. Na kolejnych ujęciach widać radość Kozaków, którzy zobaczyli Maszę. Dalsze kadry przedstawiają jak każdy z Kozaków po kolei i na różne sposoby zabiera się za przerażone dziewczę... Ostatni kadr filmu przedstawia ogromny napis:"JEBALI, JEBIOT I BUDUT JEBAT, POKA NIE POKUPISZ PRALNOJ MASZINY WHIRLPOOL"

Źródełko: Szalona Monika
Fotka: www.whirlpool.com

Brak komentarzy:

Zryta Wyszukiwara